Idag tog jag bussen från jobbet. Gick en stund på stan och tittade lite i skyltfönster innan jag gick in på Haymarket.
Tog så klart min favoritmacka och en kopp te.
Satt länge och åt och sippade på mitt te, samtidigt som jag tittade ut på alla blommor i stånden utanför. Och läste min bok. Så mysigt!
Så mysigt med lite egentid
GillaGilla
Ja, jag gillar att sitta själv på fik!
GillaGilla
Jag har aldrig varit inne där, men handlar mitt te i Hötorgshallen så jag brukar ju vara i krokarna ibland. Jag ska nog gå in och testa den där mackan den ser väldigt god ut och jag gillar också att sitta på fik, med en bok/tidning, titta på folk och tänka egna tankar.
GillaGilla
Ja,gör det! Jag gillar miljön där,8ch det är trevlig personal! Och mackan är supergod!! 😊
GillaGilla
Alltså, mackan ser mycket god ut. Vad är det på mer än avokado? När jag snart kanske har fått tillbaka lite socialiseringsork kanske vi kan ta den där fikan vi pratar om, någon gång?
GillaGilla
Väldigt gärna!!
På mackan är det färskost, avokado, ägg och krasse. Så gott!
GillaGilla