Igår åkte jag och hämtade Lillpudding på förmiddagen. Vi drog iväg till ett stort inomhuscentrum och strosade i butiker. Gossen älskar att gå i affärer!! Ett barn i min smak!
Vi skulle kolla efter födelsedagspresent till honom, och vi hittade både det och julklapp! Supersnygga kläder som han vill ha! Och så fikade vi och åt lunch.
Så härligt att få hänga med honom så här!
Sen knatade vi till bion och såg Den förfärliga snömannen. Och där var Lillpuddings farbror och 3 kusiner! Som dessutom hade platserna bredvid oss! Vilken slump!
Filmen var jättebra, tyckte vi allihop.
Sen åkte vi hem till mig och hade myskväll.
Lillpudding behövde ladda sin mobil, så han fixade en egen sittplats. Hehe!
Jag, som är van att sova själv i sängen, har i natt haft en liten mask som legat tryckt mot mig. Mitt i sängen. Det var lögn att få ungsudden att ligga på ”sin” sida, han var blixtsnabbt tillbaka i mitten innan jag hann få plats. Men, det är det ändå värt. Mysigt!!
Det ligger visst i släkten att gilla avokadomackor till frukost!
Nu ska vi slå in våra farsdagspresenter. Lillpudding hittade en present till sin pappa igår, och jag köpte ju till min häromdagen. Så senare drar vi mot Långbortistan för att fira våra pappor!