Idag fyller min mage 14 år!! 🎈🎉🥂 Edit: näää, 2013 gjorde jag operationen, så det är så klart 8 år!! 🤪
Det är alltså 14 (8) år sedan jag gjorde en Gastric Bypass och gick ner en hel massa i vikt. Jag är så glad att jag gjorde det, för jösses vad länge jag tänkte på det innan jag tog steget. Så hurra, hurra, hurraaaaa för det idag!
Igår körde jag till och från jobbet. Och hua vad kall jag var om händerna när jag höll i ratten! Fingertopparna var iskalla!!
Så direkt när jag kom hem så rotade jag fram handskar i byrån och la fram. Annars hade jag väl, av gammal vana, bara knatat iväg utan nu på morgonen.

Nu är händerna varma och goa på tunnelbanan. För idag åker jag kommunalt eftersom jag ska på kursen efter jobbet. I skolan den här gången, och där finns inga p-platser.
Och en påminnelse;På med reflexer!! Det är hög tid för det nu!
Grattis och bra gjort! Tack för påminnelsen om reflexer 👍
GillaGilla
Ja, var rädd om dig, man måste synas i mörkret! 🙂
GillaGilla
Grattis 🌸💕
GillaGilla
Tack!! 😀
GillaGilla