Äntligen!

Vaknade till klockradion som vanligt, och hör att det ska bli +20° idag!!

Jag, nästan, skuttade ur sängen! Ut i badrummet och sen fram med den nya klänningen ur garderoben. Idag blir det klänning och barbent, äntligen! Tjohooo!

Efter jobbet igår åkte jag direkt till Friskis. På väg dit mötte jag Drgudsonenssambo. Så kul! Så vi babblade medan vi gick. Hon skulle på ett spinningpass. Och jag skulle träffa Maria och gå ett gympapass.

Och det var ett pass som hette duga… Ledarna hade bytt, så det var en ledare som brukar köra söndagar. Och hans pass är tuffa. Och han började med att säga att han ökat lite… Ja men tack då! Men hans pass är även bra, så det var bara att kämpa på. Svetten sprutade och jag var helt slut sen.

På vägen hem satte vi oss på ett fik en stund och babblade lite. Tog varsin over night oats och kände oss nyttiga. Tills vi, när vi ätit upp, läste innehållsförteckningen… Det var både socker och sirap i. Jaha ja

Här kommet ett boktips:

Läste ut den igår, och den får 5 sangria! Riktigt bra, alltså!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s