Det blev lite ändrade planer igår. Jag åkte till stranden och låg i min brassestol och läste och sov om vartannat igår. Varmt i vattnet som attan! Och massor av folk, så klart.
Sen åkte jag och köpte sallader och 1 pizza och tog med hem till Jaja och Micke. Vi satt I deras nybyggda uterum och åt. Det är så fint! Och jag tog ett dopp i poolen. Det var 21° i vattnet trots att de stängt av termostaten. Men när det är +30° i luften så värms det ju upp ändå.
Sen gick vi in och svalkade oss, de hade AC:n på för fullt. Kollade på film och bara slappade. Var upp en snabbis till Jajas Mams och hämtade en sak. Så mysigt att träffa henne en snabbis. Hon är så go!
Idag hade jag tänkt åka till klipporna och ta med matsäck. Men det är alldeles mulet.

Men ändå varmt, så jag har frukost på balkongen.

Får väl se om molnen skingrar sig, då kanske det blir klipporna lite senare. Annars myser jag vidare här.