Phu, hur kan 4 timmar kännas så långa?? Det gick bra att jobba, men det var tufft. Lite ångestkänning, och det har jag inte haft under dagarna hemma. Men, men, det var ändå hanterbart.
Idag har jag nåt så ovanligt som bara lagom stora kläder på mig! Annars har det ju antingen varit kläder som börjat bli för stora, eller nytt som jag köpt liiite för litet så att jag ska kunna ha det ett tag. Men jeansen som jag preciiiis fick på mig när jag köpte dem sitter nu perfekt, och en av topparna jag köpt nyss är oxå lagom. Och nya trosor och BH som oxå är i rätt storlek. Fantastiskt!
Man får glädjas åt det man kan!

Du är strong som orkar hålla igång fast du just nu är låg, som du skriver. När jag är deppad händer ingenting,jag varken vill eller orkar nåt då, så jag gillar att du iallafall kan ta dig för med nånting. Plus att du jobbar… Kram tjejen!
GillaGilla
Tack, jag har ju inte dippat så djupt den här gången. Och av erfarenhet vet jag att jag mår bättre om jag orkar göra lite saker.
GillaGilla
En underbar känsla kan också trycka bort en låg känsla lite längre ifrån en med lite tur 😉
GillaGilla
Ja, så är det. Och man får försöka vara lite uppmärksam och faktiskt ta tillvara de ljusglimtar som är!
GillaGilla