Igår jobbade jag hemma och det funkade fint! Hade dock missat en av utbildningarna så Lady Boss påminde mig. Och lite strul innan jag kom in i 2 program, men bästa Lila hjälpte mig! Sen kunde jag faktiskt utföra en del riktiga arbetsuppgifter! Kändes bra, om än ovant. Hahaha!
Efter jobbet gjorde jag mina övningar för nacken och bröstrygg. Och så satt jag och läste ett tag. Sen kom städerskan så då tog jag dramaten och knatade till centrum. Mötte M och vi gick och åt en tidig middag.

Så gott!! Och jag har med mig hem till middag idag. Mmmm!
Så mysigt att träffa M och babbla en massa i vanlig ordning. Vi satt ett bra tag och bra babblade och hade trevligt.
Sen skiljdes vi åt och jag knatade och handlade.
När jag kom hem var städerskan precis klar så vi babblade en stund innan hon gav sig iväg hem till sig. Hon är så trevlig, och duktig. Underbart att komma hem till ett skinande rent hem! Jag tackade jättemycket och önskade henne god jul med en ask choklad.
