Igår var jag bara hemma, läste och slappade. Var en vända till centrum och handlade bara. Sen hem igen. Ibland är det så skönt att bara vara hemma, själv, och göra bara det man känner för. Det vill säga, oftast läsa.
Rätt var det var fick jag för mig att jag nog skulle smörja in mig med brun utan sol. Jag hade fått syn på min ljusvita hud….
Så det gjorde jag. Jag köpte droppar som man har i sin egen ansiktskräm när jag var i centrum. Och de var bra! Men nog 17 har de den där särskilda BUS-doften.

På kroppen har jag Ida Wargs BUS-lotion. Det tar ett tag men efter några timmar så kommer lite färg fram. Och den har inte en så stark BUS-doft!
På kvällen tog jag fram ett glas vin och chips.

Jag fick 7:e delen i serien om de 7 systrarna av M i fredags. Så den började jag på igår. De böckerna är så bra!
Så jag njöt verkligen i soffan för mig själv!
Sen började jag kolla på The gentlemen på Netflix, en miniserie. Som var riktigt bra!
