Igår var det fullt upp på jobbet. Och Lila, Axel och jag var på kontoret och hade kul ihop mitt i allt jobb ändå!
Jag är så glad att jag har ett jobb jag trivs med och så bra arbetskamrater!
Ända in i det sista, till 17, jobbade jag på med en massa. Men då stängde jag ner och tog mig hem. Skönt med fredag och helg!
Hemma i centrum handlade jag, lämnade igen en klänning jag skickat efter som var för stor. Och hämtade paket med en likadan fast mindre. Nu i xxs!! Och när jag provade den när jag kom hem så är den fortfarande lite stor! Hur 17 är de här storlekarna? H&M, förr har jag för mig att de var små i storlekarna, men tydligen inte nu längre.
Men jag tror jag ändå behåller klänningen. Jag ska se om den eventuellt krymper något, och så kanske jag lägger upp den lite. Om den inte är så himla lång så blir inte intrycket att den är så stor, tänker jag.
Var bara hemma på kvällen, trött i knoppen och med den här obefintliga förkylningen som knappt är det men ändå liksom lurar lite i bakgrunden. Så skönt att bara hänga i soffan och se på TV. Nu har sett alla avsnitt med Husfruarna i New Jersey, så jag får umgås med andra nu på kvällarna. Hehehe!
