Precis när jag höll på att packa ihop på jobbet så hör jag någon bakom mig. Vänder mig om och där står Bäbis! !! Mommos sessa hade blivit lämnad av don Pedro till Nettis, som oxå slutar strax.
Jag fick kramar och pussar!! Blir alldeles varm i hjärtat. Gullunge!! Blev så till mig att jag glömde fota henne.
Nu har jag gått i solskenet till tunnelbanan. Ska ta bilen och först åka till Husfruen och få några körsbärskvistar. Sen till centrum och handla.
Vi hörs senare! !

Håller sig körsbärskvistar blommande och fina länge inne? Isf kanske jag skulle åka till vännens lantbruk och ta några..
GillaGilla
Vet inte, faktiskt. Första gången jag tar in det. Har haft äppelkvistar inne och de håller ett tag, har jag för mig.
GillaGilla
Nej de håller inte så länge tyvärr.
GillaGilla
Då får man passa på att njuta så länge det varar!!
GillaGilla
Ojj den åkte iväg lite för snabbt!
Tycker de är knepiga att ta in, svåra att få att slå ut och de strör sig snabbt. Men någon sa att underbart är kort.
Trevlig helg ❤️
GillaGilla
Så sant!!
GillaGilla