Idag har jag jobbat på i 180!! Massor att göra. Men det har gått bra.
Igår innan jag åkte till Anita för vidare färd mot stallet så målade jag på ett lager genomskinligt nagellack. Idag upptäckte jag att jag visst missat höger pekfingernagel…. Den är omålad! Häpp!

Ok, nu kan du komma med recept på sangria. För du kan ju inte lära mig och dricka något nytt utan att förse mig med info om hur jag får tag på det….
GillaGilla
Ha ha ha!! Det finns att köpa färdig på Systembolaget. Den är jättegod! Och så i med lite apelsinbitar och annan frukt. Mmmm!!
GillaGilla
ok vilken frukt mer? Får gäster i morgon så vad behöver jag köra för frukt….. Är det don simon du tänker på? För den finns på bolaget här…..
GillaGilla
Exakt, den är det! Jag brukar oftast bara ha apelsin i min äppelbitar är oxå gott att ha i, och halva vindruvor.
GillaGilla
apelsiner och vindruvor med andra ord. Och finns inga fina apelsiner får det bli äpplen… Tack 😀 (Tror du det funkar med kladdkaka till?)
GillaGilla
Mums! Båda är gott så det gör det säkert!
GillaGilla
Sangriarecept; rött vin, sprite m lime och gurksmak, frysta hallon. Runda av m lite vodka. Mums!!!
GillaGilla
Kanel, man måste ha i kanel!!
GillaGilla
Hmmm men jag dricker aldrig rött vin. Vad ska jag välja?
GillaGilla
Jag skulle köpa den färdiga!
GillaGilla