Jobbelijobb

På lunchen satt jag på balkongen igår. När det fläktade var det så skönt, men väldigt varmt så snart det inte fläktade alls. Kom in till skrivbordet rätt svettig, men det var det värt!

Även när jag slutade jobba satte jag mig ute och läste en stund och njöt av sommarvärmen. Sen duschade jag innan jag knatade till centrum och köpte mjölk.

Började kolla på en dokumentär på Netflix, Making a murderer. Helt sjukt, en man som sitter oskyldigt dömd i 18 år i fängelse. Har inte sett alla avsnitt än, men den är bra!

När jag skulle lägga mig så tog jag ut vetekudden (som jag äntligen kommit ihåg att lägga i frysen!) och la i sängen. Så skönt, den svalkar bra. På eftermiddagen öppnade jag sovrumsfönstret och satte en fläkt som blåste in den något svalare luften i sovrummet. Det gör i alla fall lite skillnad.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s